piątek, 8 marca, 2024
Mezoterapia igłowa głowy – ratunek dla włosów słabych i wypadających

Mocne, gęste i lśniące włosy to marzenie wielu osób. Jednak z powodu szybkości życia i złego odżywiania się, wypadanie włosów stało się niemal plagą XXI wieku. Do organizmu nie trafia potrzebna  ilość składników odżywczych, co powoduje osłabienie włosów, przerzedzenie i ich nieestetyczny wygląd. Co robić, aby ratować wygląd fryzury? Pomocna może okazać się mezoterapia igłowa głowy. 

Wypadanie włosów  ma u postaw wiele przyczyn, choć przede wszystkim specjaliści wymieniają źle zbilansowaną dietę. Osłabienie i utrata włosów może także być efektem słabego krążenia, zaburzenia gospodarki hormonalnej czy stresu. Na tę dolegliwość narażone są także kobiety w ciąży i karmiące. Kolejnym problemem są choroby, np. łysienie plackowate. W każdym z tych przypadków może pomóc mezoterapia igłowa głowy.

Czym jest mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia to specjalny zabieg, podczas którego wstrzykiwane są w skórę głowy substancje odżywcze, np. witaminy, a także leki przeciwzapalne i inne składniki. Ważne jest to, że kompozycja tych preparatów jest zawsze dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta, co powoduje zwiększenie efektywności takiego zabiegu. Nie wystarczy tylko jedno ostrzyknięcie, aby dostrzec rezultaty. Przy mezoterapii potrzeba kilku zabiegów, początkowo nawet co tydzień, później raz w miesiącu.

Efekty mezoterapii

Mezoterapia igłowa głowy daje bardzo dobre rezultaty, jeśli tylko pacjent zastosuje się do zaleceń wykonującego zabieg. Bardzo ważne jest także to, aby poddać się odpowiedniej ilości ostrzykiwań. Przede wszystkim dobrze jest zdać sobie sprawę, że efekty mezoterapii nie są widoczne natychmiast – potrzeba kilku miesięcy, aby dostrzec zmiany.

Co daje mezoterapia? Przede wszystkim poprawia kondycję skalpu, stymuluje porost nowych włosów, hamuje ich wypadanie oraz przyczynia się do osiągnięcia lepszego stanu włosów, które przestają być osłabione, cienkie i podatne na uszkodzenia.

Przeciwwskazania

Każdy zabieg medycyny estetycznej powinien być dobrany do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta. Mezoterapia igłowa głowy nie powinna być wykonywana u osób z chorobami nowotworowymi, chorych na cukrzycę, mających alergie na składniki obecne we wstrzykiwanej mieszance czy przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. Mezoterapia nie jest także wskazana u kobiet w ciąży i karmiących. Różnorodne infekcje skórne głowy także wykluczają realizację zabiegu. Dobrze jest także mieć świadomość, że zabieg może powodować ślady. Znikają one jednak w ciągu trzech dni.

Co robić po zabiegu?

Zabieg mezoterapii raczej nie jest bolesny, choć osobom wrażliwym może zostać zaaplikowany np. krem znieczulający. Lekarze zalecają, aby po zabiegu nie korzystać z solarium, sauny, basenu i ograniczyć używki, głównie alkohol. Najlepiej także unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego na głowę. Ważne jest także to, aby nie stosować kosmetyków, które podrażniają skórę głowy – należy używać wyłącznie preparatów rekomendowanych przez lekarza.

Mezoterapia igłowa głowy to dziś jeden z najpopularniejszych zabiegów rewitalizujących i regenerujących. Bezpośrednie wstrzyknięcie substancji aktywnych w skórę głowy daje bardzo dobre efekty, które widoczne są po kilku miesiącach od rozpoczęcia kuracji. Co ciekawe mezoterapia nie tylko może być wykorzystywana do zahamowania wypadania włosów i stymulacji ich odrostu, ale także stosuje się ją, aby zwalczyć cellulit, odmłodzić skórę czy ją ujędrnić.

Inspirowane: gabrielasniezko.pl – makijaż permanentny cennik Warszawa