wtorek, 23 kwietnia, 2024
5 sposobów na rozjaśnienie przebarwień

Przebarwienia występujące na skórze mogą wpływać na naszą estetykę oraz codzienne samopoczucie i pewność siebie. Przyczyn powstawania przebarwień skórnych może być wiele i w zależności od nich, dobierany jest odpowiedni sposób ich usunięcia. Zabieg powinien być przede wszystkim w pełni bezpieczny dla pacjenta, a ustalenie powodu powstania konkretnego przebarwienia możliwe jest po konsultacji medycznej z dermatologiem. W tym artykule pokażemy Ci 5 skutecznych sposobów, dzięki którym rozjaśnisz przebarwienia skórne. Zapraszamy do lektury.

Kiedy zdecydować się na usuwanie lub rozjaśnianie przebarwień?

Pacjenci decydują się na redukcję przebarwień skórnych w okresie jesieni. To rozsądny wybór, ponieważ wtedy promienie słoneczne nie są już tak ostre i nie działają podrażniająco na skórę pacjenta po zabiegu. W okresie letnim niską skutecznością cechują się zabiegi laserowe, które działają na melaninę. Skorzystanie latem z takich zabiegów jak wybielanie plam starczych będzie skuteczne, jednak istnieje ryzyko, że działanie letniego słońca na wybieloną skórę doprowadzi do powstania nowych przebarwień. W związku z tym rozsądne jest korzystanie z takich zabiegów w okresie jesiennym, co pozwala na zachowanie większego bezpieczeństwa pacjenta i gwarantuje jego wyższą satysfakcję.

 

Na rynku są jednak dostępne zabiegi na usuwanie i rozjaśnianie przebarwień, które z powodzeniem można stosować latem. Wśród nich wymienia się między innymi peelingi (np. kwasem azelainowym), czy też zabieg Diego Della Palma, który odżywia skórę i jest dla niej bezpieczny. Jeżeli zależy Ci na skorzystaniu z zabiegu latem, to postaw na metody, które nie powodują reakcji fototoksycznych i fotoalergicznych.

Najpopularniejsze zabiegi na rozjaśnianie przebarwień

Są zabiegi, które w ofercie klinik medycyny estetycznej i gabinetów kosmetologicznych cieszą się największą popularnością. Top 5 zabiegów rozjaśniających przebarwienia skórne to:

Przed wyborem konkretnego zabiegu należy skonsultować jego działanie ze specjalistą oraz wziąć pod uwagę przeciwwskazania do jego wykonania. Każdy z tych zabiegów ma inną specyfikę i można spodziewać się po nim nieco innych efektów. W niektórych przypadkach efekty będą widoczne już po jednym zabiegu, a w niektórych niezbędne będzie wykonanie ich w serii. Jest to zależne od skali przebarwień skórnych oraz specyfiki skóry pacjenta.

Przeciwwskazania do wykonania poszczególnych zabiegów

W przypadku powyższych zabiegów istnieją powielające się przeciwwskazania do ich zastosowania. Wśród nich wyróżnia się m.in.:

  • alergia na preparty wykorzystywane w zabiegu;
  • zapalenie skóry;
  • skóra podrażniona po opalaniu;
  • opryszczka;
  • oparzenia i otwarte rany;
  • choroby bakteryjne, grzybicze i wirusowe;
  • choroby nowotworowe.

Skorzystanie z każdego zabiegu medycznego powinno być poprzedzone konsultacją lekarską i dokładnym wywiadem. W przypadku braku przeciwwskazań można z powodzeniem wykonać zabieg. Będzie on miał duży wpływ na poprawę kolorytu skóry oraz zwiększenie jej estetyki. Zabiegi z zakresu rozjaśniania i redukcji przebarwień skórnych wpływają korzystnie także na pewność siebie i samopoczucie pacjentów.