piątek, 8 marca, 2024
Projekt biura prawnika – dlaczego jest tak ważny?

Odpowiednio zaprojektowane biuro prawnicze czy radcowskie to nieodłączny element wizerunku który jest w tej profesji bardzo ważny. Prawnik to osoba, która musi cieszyć się zaufaniem i renomą – w końcu powierzamy mu swoje interesy i pieniądze, często dzielimy się z nim szczegółami z życia prywatnego. Wiele spraw to postępowania stresujące i delikatne, dlatego to ważne, by podczas spotkań w kancelarii zapewnić komfortową atmosferę poprzez odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni, która nie będzie rozpraszać i zapewni klientom dobre samopoczucie. Stylowy projekt aranżacji biura to także możliwość wyróżnienia się na tle konkurencji i podkreślenia prestiżu, profesjonalizmu oraz stosownej powagi. Gdy klient przekracza próg nowocześnie i odpowiednio zaaranżowanego biura prawniczego wie, że uzyska fachową, specjalistyczną pomoc.

Przemyślany projekt

Skoro więc biuro prawnika ma tak istotne znaczenie, warto podczas jego urządzania poprosić o pomoc pracownię projektową. Fachowcy dobiorą kolorystykę i styl wnętrza do specyfiki tej branży, a po poznaniu indywidualnych potrzeb zaprojektują odpowiednie rozwiązania. Kancelaria jest przede wszystkim miejscem spotkań z klientami i musi wspierać budowanie wzajemnego zaufania, nie można jednak zapomnieć o komforcie i ergonomii prawnika. Aranżacja musi również wspierać właściwą organizację pracy.

Podstawową wskazówką dla architekta będzie skala przestrzeni do zagospodarowania. W przypadku małych kancelarii można zdecydować się na klasyczne, solidne drewniane biurko i regały, tapicerowane fotele czy też grubsze zasłony. W dużej przestrzeni lepiej sprawdzą się meble z lekkich materiałów, oszczędne w kształtach, np. szklane biurko i delikatne fotele niezabierające tak dużo miejsca. najważniejszym meblem w każdej kancelarii jest biurko, dlatego warto postawić na ekskluzywne rozwiązanie. Do stylistyki umeblowania dobiera się pozostałe elementy wnętrza. Można zdecydować się na delikatne ozdoby, które nie zdominują wnętrza – tematyczne obrazy, fotografie, organizery, czy wazony z kwiatami. Warto, aby biurowe gadżety były porządne i solidnie wykonane – grube materiały robią dobre wrażenie. W klasycznym projekcie aranżacji sprawdzi się fragment ściany pokryty tapetą w ornamenty, a w nowoczesnym wystroju biura – fototapeta przedstawiająca np. nowojorską architekturę. Częstym motywem są również symbole sprawiedliwości, związane z profesją prawnika. Dobre wrażenie na klientach robią gustownie dobrane ramki z dyplomami i certyfikatami, które będą oznaką profesjonalizmu i wzbudzą jeszcze większe zaufanie.

W kwestii doboru kolorów architekci sugerują stonowane barwy – beże, szarości, biel, błękit. Można postawić na ich cieplejsze wersje, które podkreślą przyjazny charakter wnętrza kancelarii. Jasne kolory powiększą optycznie pomieszczenie i dodadzą mu energii.

Źródło: Pracownia projektowa Concept Space